ENG / TR

Social Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media Icons
All Rights Reserved.

İndigo İstanbul Özel Tasarımlarından: Armürlü Gömlekler

Indigo Istanbul’un indigo gömlek koleksiyonundaki pek çok özel kategoriden biri olan armürlü gömleğe bir göz atalım istiyoruz.
Armür, kumaş deseninin tekrarlanan en küçük parçası demektir ve armürlü kumaş dediğimizde aslında üzerinde bir desen oluşturacak şekilde tekrarlanan parçalardan bahsediyoruz.
Armür, ilk olarak ağır ipekli kumaşa uygulanmıştır. Daha sonra elbise ve takımlarda kullanılmak üzere pamuklu kumaşlarda da kullanılmaya başlamıştır.
1900 yılında Staubli firması dokuma endüstrisi için armürler geliştirmiştir.
Indigo Istanbul’un indigo boyanmış iplikler ile armürlü tezgahlarda dokutturduğu kumaşların titizlikle seçilmiş desenleri kumaşlara çok özel bir görünüm kazandırmaktadır. Desenlerin güzelliği, indigo kumaşın yıkandıkça efekt alması ile daha da belirgin hale gelmektedir.
Indigo Istanbul’un armürlü indigo gömleklik kumaşları hem spor giyim, hem de klasik görüntüler için çok geniş bir zevke hitap etmektedir.

indigo-istanbul-21-a

indigo-istanbul-23-a

indigo-istanbul-24

indigo-istanbul-25

indigo-istanbul-26-a

indigo-istanbul-27

indigo-istanbul-28

indigo-istanbul-29

indigo-istanbul-30

indigo-istanbul-31

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*

Social Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media IconsSocial Media Icons
All Rights Reserved.